The site is created based on your questions...

Who is the organizer of the programs? Infocentrum Česky Krumlov - local tourist authority with more the 20yeas experience

Is it possible to cancel the program after purchase? Yes, the program can be canceled anywhere - in writing via e-mail isu2022@ckrumlov.info with regard to the valid cancellation policies listed in the program.

In what language are the programs organized? The program will be organized mainly in English accompanied by local guides.


Can a person who is not a congress participant participate in the program? Yes, a person who has a relationship with the accountant of the congress can, after paying the excursion (trip) as a member of the union under the same organizational conditions and rules.

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: